Kaynak Dil: "Kaynak Dil" ile "Hedef Dil"in yerini değiştir
Hedef Dil:
ÇevirİNGİLİZCE ÖZEL BİREYSEL & GURUP DERSLERİ

Çevirisi yapılacak metni lütfen yukarıya giriniz.
  Bu alana reklam verebilirsiniz. 0212 572 00 34
 

İNGİLİZCE ÖZEL BİREYSEL & GURUP DERSLERİ

İngilizce Türkçe

İngilizce ve Türkçe Arasında Bulunan Belli  Başlı Farklar;

 • Türkçede bir ek yapılmak istendiğinde kelimenin sonunda yapılır. Oysa, İngilizce de böyle bir durum söz konusu  değildir.
 • Türkçe alfabede   8 sesli 21 sessiz harf vardır ve toplamda alfabe  29 harften ibarettir.. Buna karşın, İngiliz alfabesinde Türkçe alfabede  mevcut olmayan Q, W ve X harfleri  bulunur.
 • Türkçe’alfabede  Ç, Ş gibi vurgu imli harfler bulunmasına karşın, İngilizce de bu harfler kullanılma. 
 • İngilizce de mevcut  “to be” ( am, is, are ) gibi yardımcı fiillerin Türkçe de karşılığı yoktur.
 • Türkçe dilinde  belirli sıfat bulunmazken; belgisiz sıfatlar ise İngilizce dilinde kullanımları pek  karşılamaz. 
 •  Kişi zamirleri Türkçe  dilinde cümle kuruluşlarında pek kullanılmaz. Gizli özne denilen bir kural vardır. İngilizce de cümle kuruluşlarında kişi zamirlerinin kullanılması Türkçe ye göre daha fazladır.
 • Günlük kullanımda Türkçe’ye geçmişte yani Fransızcanın daha hakim olduğu dönemlerde  Fransızcadan geçen kelimelerin sayısı İngilizceden Türkçeye geçen kelimelere oranla daha çoktur. Son yıllarda bu akış tam tersi bir trend izlemektedir.
 • Türkçe’de cümle dizilişi ( Özne + Nesne + Yüklem )  şeklinde olmasına karşın İngilizce de cümle dizilişi ( Özne + Yüklem + Nesne ) biçimindedir..

  İngilizce de kullanılan ve ( Present Perfect Tense ) denilen zamanın Türkçe de karşılığı yoktur. Bu önemli bir fark gibi görünse de dilimizde perfect tense karşılığı olan bir çok cümle yapımı vardır ki bu da arada doğabilecek boşluğu olabildiğince doldurur.

  Türkçe yazıldığı gibi okunan bir dildir. Oysa, İngilizce yazıldığı gibi okunmaz yada okunduğu gibi yazılmaz. Bu nedenle, Türk insanı İngilizce öğrenirken yazımlarda ve İngilizce kelimenin okunuşunda zorlanır.

  İngilizce de kelimelerin yazılışı belli bir kurala bağlı değildir.

  İngilizce de 12 ana zaman olmasına karşılık Türkçe de ana zaman sayısı 5 tanedir.
 

Bu kategoride henüz ürün Yok.